Gdzie nad wodę – Bielsko-Biała?

Bielsko-Biała jest miastem położonym w województwie śląskim, które przyciąga turystów z całej Polski ze względu na liczne atrakcje i rzeźbę terenu, ale również zachwycające zbiorniki wodne, zlokalizowane w promieniu zaledwie kilkunastu kilometrów od centrum.

Bielsko-Biała – jezioro

Niewątpliwie wyróżniającym się akwenem w okolicy jest Jezioro Międzybrodzkie, położone 16 km od miasta. To niewielka odległość, którą samochodem pokonamy w mniej niż 20 minut. Jezioro ma długość 5 km, więc jest idealnym miejscem na spacer dla miłośników weekendowych, pieszych wędrówek. Przemierzając jezioro można poczuć górski klimat ze względu na górę Żar, której stoki opadają do jeziora. Jest to także miejsce dla amatorów fotografii, którzy mogą ująć w kadrach przepiękne, rozległe perspektywy. Wiosną i latem warty zainteresowania jest teren “Karaiby na niby Plaża”, który oprócz piasku i trawy, na której można się opalać posiada wypożyczalnię sprzętu wodnego dla osób lubiących pływanie kajakiem lub rowerkiem wodnym. Dodatkowo, w sezonie letnim nad Jeziorem Międzybrodzkim można zjeść pysznie przyrządzonego świeżego pstrąga, który pływa w tamtejszej wodzie. 

jezioro międzybrodzkie

Kiedy powstało Jezioro Żywieckie?

Warto wspomnieć także o powstałym w 1966 roku Jeziorze Żywieckim, które oddalone jest od miasta o niecałe 30 km. To często wybierana przez mieszkańców okolicznych miejscowości lokalizacja, na przykład na spędzenie urlopu. Jezioro poza atrakcjami, takimi jak plaża, rejsy wodne i możliwość łowienia ryb, zachęca do odwiedzenia również zimą, ponieważ w pobliżu usytuowany jest ośrodek narciarski Góra Żar. Obiekt sportowy co roku zaprasza ludzi kochających aktywne spędzanie czasu podczas zimniejszych pór roku. Ośrodek oferuje zajęcia indywidualne, jak również dla grup zorganizowanych. W odległości kilku kilometrów od Jeziora Żywieckiego jest też Muzeum Browaru Żywiec, gdzie można napić się regionalnego piwa.

bielsko biała jezioro

Jezioro Czanieckie. Zasolnica – rezerwat

W pobliżu Bielska-Białej możemy pojechać także nad Jezioro Czanieckie. Dojazd zajmie nam 15 minut. Obok Jeziora Czanieckiego znajduje się rezerwat przyrody Zasolnica, który oferuje dwa, łagodne szlaki turystyczne. Rezerwat Zasolnica otoczony jest lasami z wieloma gatunkami drzew, a przebywanie w nim korzystnie wpływa na układ oddechowy ze względu na dużą ilość dostarczanego tlenu. 

jezioro żywieckie