Bielsko-Biała – atrakcje

Kolej Linowa Szyndzielnia

Przejazd kolejką gondolową Szyndzielnia gwarantuje niezapomniane widoki. Możecie obserwować z góry całe miasto i pobliskie pasma górskie, a gdy już dojedziecie na sam szczyt, udać się dodatkowo na wieżę widokową. To miejsce niesamowicie przyciąga podróżujących do Bielska-Białej. Oprócz wymienionych już atrakcji, jest to gratka dla kolarzy górskich, a także miłośników historycznych urządzeń. Na Szyndzielni, w starej stacji obejrzycie bowiem wystawę zabytkowych wagoników.

bielsko biała atrakcje

GOjump – Park Trampolin

Odwiedzenie GOjump w Bielsku-Białej to świetny pomysł dla rodzin. Skakanie i prosta akrobatyka to frajda dla dzieci, ale i tych nieco starszych. Dodatkowo mamy pewność, że wszystko odbędzie się w bezpiecznych warunkach. W GOjump możecie korzystać z atrakcyjnych zajęć sportowych pod okiem instruktorów. Blisko kompleksu mieści się też inna, ciekawa atrakcja – ZygZak Karting. To najdłuższy kryty tor gokartowy w naszym kraju! Będąc w Bielsku-Białej koniecznie spróbujcie aktywnego wypoczynku. 🙂

gojump bielsko biała

Kamienica Pod Żabami

Dwie eleganckie żaby. Jedna, grająca na mandolinie, druga – z fajką i kieliszkiem w ręku. Tak wygląda część elewacji jednej z bielsko-bialskich kamienic. Ten ostatni akcent opowiada nam historię opisywanego miejsca. Początkowo, pod tym adresem mieściła się bowiem winiarnia. Ten ciekawy element na mapie miasta zbudowany został w 1903 roku. Budynek, należący niegdyś do Rudolfa Nahowskiego, jest przykładem wykorzystania stylu secesyjnego.

bielsko biała atrakcje

Stara Fabryka w Bielsku-Białej

Ośrodkiem na mapie Polski, z którym najbardziej kojarzy się włókiennictwo, jest z pewnością Łódź. Jednak przemysł ten równie prężnie rozwijał się właśnie w Bielsku-Białej. W Starej Fabryce możecie obejrzeć niezbite na to dowody. Wystawa maszyn tkackich, ale także drukarskich wielu wprawiła już w zachwyt. Zwiedzając muzeum z przewodnikiem, dowiecie się natomiast wiele o rodzinach, które posiadały fabryki, jak i samym mieście. To obowiązkowy punkt wycieczki, jeśli lubicie znać historię lokalizacji, którą odwiedzacie!

bielsko biała atrakcje

Pomnik Bolka i Lolka

W samym centrum miasta, przed galerią Sfera, napotkacie bajkowych bohaterów – Bolka i Lolka. To właśnie w Studiu Filmów Rysunkowych, założonym na terenie Bielska w 1947 roku, powstawała znana animacja. Rzeźba wykonana jest z brązu, a jej wielkość wcale nie wskazuje na wagę. Podobno to aż 250 kilogramów! Bolek i Lolek często odwiedzani są przez turystów. Co ciekawe, nie tylko ci najmłodsi są chętni na zdjęcia przy pomniku. Dorośli również bardzo często zatrzymują się na sesję. Czyżby to podróż sentymentalna do czasów sielskiego dzieciństwa? 🙂